Pierwsza osoba już na wolności! Zbiórka trwa.

Other languages: EN IT ES

Z radością informujemy, że pierwszy z trzech aresztowanych został wypuszczony z aresztu! Kolejnych dwóch ma opuścić areszt na początku przyszłego tygodnia.

Wspólnie udało nam się zebrać całą kwotę kaucji (60 tys. zł) i to przed terminem! Większość z tych pieniędzy jest jednak pożyczona i nadal zbieramy fundusze na spłatę pożyczek, które umożliwiły jej zapłacenie, oraz na dalsze wsparcie prawne. Dziękujemy wszystkim grupom i osobom, które wspierały aresztowanych i tym samym przyczyniły się do ich uwolnienia. Niesamowity potencjał solidarności kolejny raz przełożył się na realną poprawę sytuacji oskarżonych.

Uwolnienie aresztowanych to kolejny dowód na to jak bardzo ważne są kampanie solidarnościowe. Wyjście z aresztu to jednak nie koniec – postępowanie przeciwko trójce nadal trwa. Do czasu rozprawy pozostają oni pod szczególną uwagą służb. Warunki zwolnienia są bardzo rygorystyczne – oskarżeni nie mogą kontaktować się ze sobą nawzajem i ze świadkami w sprawie, muszą stawiać się na komendzie policji 7 razy w tygodniu w ramach dozoru, nie mogą zmieniać miejsca pobytu ani podróżować za granicę.

W nowej sytuacji szczególnie ważne pozostają zasady bezpiecznego zachowania, o których pisaliśmy wcześniej – nie należy plotkować, spekulować, powtarzać niesprawdzonych informacji.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie kampanii solidarnościowej! Taka mobilizacja i solidarność zasługuje na ogromne uznanie. Każda pomoc jest tutaj na wagę złota.

Solidarność przynosi wolność!

13A-544x548

This entry was posted in General and tagged , . Bookmark the permalink.